PROJEKTY
Auschwitz Memento
nieobojetni baner
niezlomni baner
podroze-z-pileckim
cena-wolnosci-baner
lustro
glosy-z-auschwitz
sosienki
ucieczka-z-auschwitz
projekt pilecki wspomoz

pogiewontem logo
piasnica logo
siostrzyczka logo
listonosz logo

 

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Zapomniani bohaterowie wychodzą z cienia
Europa nie może nie wiedzieć, Polska musi pamiętać
Opowieść o wyborach dokonywanych przez człowieka w obliczu ważnych wydarzeń historycznych
Film dokumentalny opowiadający o zapomnianej zbrodni w Lasach Piaśnickich
Film dokumentalny opowiadający o losach mieszkańców Oświęcimia i okolic w czasie niemieckiej okupacji
Historia niezwykłej przyjaźni Polki i Żydówki, która nawiązała się, gdy jako dzieci były więźniarkami KL Auschwitz

"Cena Wolności" - zapraszamy do współpracy!

240x345-equal images M Dziubek Sosienki okladka3dJeżeli mieszkasz w miejscowości do 20 tys. mieszkańców (woj. małopolskie, podkarpackie, mazowieckie, świętokrzyskie). Jesteś członkiem lub znasz organizacje społeczne pielęgnujące patriotyzm i pamięć historyczną. Albo znasz prężnie działający ośrodek kultury w twojej okolicy - napisz do nas! Chcemy zorganizować spotkanie autorskie właśnie w twojej miejscowości! Przeczytaj więcej o projekcie i zgłoś się do nas! Przyjedziemy bez żadnych kosztów z twojej strony!

Więcej informacji: Oficjalna strona projektu "Cena Wolności" 

 

Program CENA WOLNOŚCI jest realizowany przez Stowarzyszenie Asuchwitz Memento przy wsparciu Instytutu Książki. Koncepcja projektu „Cena wolności – spotkania z historią” zrodziła się z potrzeb, jakie zgłaszali Stowarzyszeniu Auschwitz Memento pracownicy instytucji kultury i społeczności lokalne z małych miejscowości, kiedy jesienią 2015 roku i wiosną 2016 roku twórcy filmu „Pilecki” i autorzy książki „Pilecki. Śladami mojego taty” brali udział w intensywnej, bezpośredniej promocji obu tych dzieł (ponad 40 pokazów autorskich i spotkań w największych miastach Polski). Wówczas musieliśmy odmawiać z powodów technicznych (film mógł być wyświetlany w kinach dysponujących nowoczesnymi projektorami) oraz finansowych. Zrealizowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento film „Niezłomni. Pod drutami Auschwitz” dostępny jest w formacie DVD, a więc może być wyświetlany niemal w każdych warunkach. Z kolei Program „Promocja czytelnictwa” stwarza możliwość organizowania spotkań autorskich w małych ośrodkach, a dla uczestników udział w spotkaniach jest bezpłatny. Formuła proponowanego przez nas pokazu filmu połączonego ze spotkaniem z autorami książek wynika z praktyki licznych spotkań z widzami i czytelnikami, którzy chętniej przyjdą na film, ale potem mają potrzebę pogłębienia swej wiedzy i wolą porozmawiać o książce.

Odbiorcami naszej oferty mogą być wszyscy niezależnie od wieku (ze względu na tematykę wyłączamy jedynie udział dzieci do 12 lat), statusu materialnego, wykształcenia, niepełnosprawności. Adresujemy przede wszystkim ten projekt do mieszkańców Polski prowincjonalnej, powiatowej, a nawet gminnej, na co dzień żyjących z dala od centrów kultury i życia kulturalnego.

W przypadku „Ceny wolności – spotkań z historią” krąg odbiorców, do którego adresowana jest oferta zależy głównie od naszych lokalnych partnerów (Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna, szkoła, parafia, organizacja pozarządowa), bowiem nasz sposób opowiadania o polskich bohaterach i wartościach, na których opierali swą niezłomność i którym pozostali wierni nie tworzy żadnych barier.

Naszą grupa docelową są społeczności lokalne z gmin wiejskich i miejskowiejskich do 20 tysięcy mieszkańców: w województwach małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, podlaskim i mazowieckim), które z racji oddalenia od centrów kultury i niewielkich budżetów lokalnych placówek kultury mają ograniczony dostęp do oferty kulturalnej i utrudnioną możliwość bezpośredniego spotkania z twórcami. Ponieważ film i publikacje zawierają elementy edukacyjne szczególnie otwarci będziemy na spotkania z młodzieżą. Podstawowym założeniem pozostaje jednak wykazanie w organizacji spotkania aktywności przez społeczność lokalną – organizacja spotkania, sali, projektora, nagłośnienia, promocja w lokalnym środowisku.

Zapraszamy do udziału w naszym programie. Piszcie, pytajcie. Przyjedziemy!

kontakt:

STOWARZYSZENIE AUSCHWITZ MEMENTO

ul. Dąbrowskiego 15, 32-600 Oświęcim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 508 099 030

Wspomóż Nas

Nasza działalność opiera się o wolontariat i darowizny osób fizycznych.

W tym momencie zbieramy środki finansowe na:

  • powstanie objazdowej wystawy "Niezłomni spod Auschwitz",
  • wydanie książki o bohaterskich żołnierzach oddziału AK "Sosienki", którzy zorganizowali najwięcej ucieczek z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Jeśli popierasz cele Stowarzyszenia Auschwitz Memento wesprzyj nas darowizną poprzez system PayPal. Kliknięcie w powyższy obrazek przeniesie Cię na strony PayPal gdzie można przekazać darowiznę.

Można także wesprzeć Stowarzyszenie poprzez wpłaty na konto bankowe:

Bank Spółdzielczy w Andrychowie O/ Oświęcim
58 8110 1023 2003 0300 3381 0001 z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe” w tytule przelewu a także podaniem adresu mailowego i krótkimi danymi osobowymi, które umożliwią podziękowanie za pomoc w realizacji projektu.

Dziękujemy!

Partnerzy
wejherowo gdynia udskior
fio marszalek malopolski 2 mhp
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wtórna publikacja lub rozpowszechnianie treści publikowanych przez Stowarzyszenie
bez uprzedniej pisemnej zgody Zarządu Stowarzyszenia zabronione.