PROJEKTY
Auschwitz Memento
nieobojetni baner
niezlomni baner
podroze-z-pileckim
cena-wolnosci-baner
lustro
glosy-z-auschwitz
sosienki
ucieczka-z-auschwitz
projekt pilecki wspomoz

pogiewontem logo
piasnica logo
siostrzyczka logo
listonosz logo

 

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Zapomniani bohaterowie wychodzą z cienia
Europa nie może nie wiedzieć, Polska musi pamiętać
Opowieść o wyborach dokonywanych przez człowieka w obliczu ważnych wydarzeń historycznych
Film dokumentalny opowiadający o zapomnianej zbrodni w Lasach Piaśnickich
Film dokumentalny opowiadający o losach mieszkańców Oświęcimia i okolic w czasie niemieckiej okupacji
Historia niezwykłej przyjaźni Polki i Żydówki, która nawiązała się, gdy jako dzieci były więźniarkami KL Auschwitz

Kolejna nagroda dla filmu "Pilecki"

Pilecki plakat655Jury 31. Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2016 przyznało filmowi "Pilecki" w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego I nagrodę w kategorii "fabularyzowany film dokumentalny". Obraz został wyprodukowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento. Powstał dzięki zbiórce publicznej. . 

Nagrodę w imieniu Stowarzyszenia odebrał reżyser filmu Mirosław Krzyszkowski i aktor Marcin Kwaśny. Podczas gali Krzyszkowski powiedział, że żaden film hollywoodzki nie opowie o rotmistrzu Pileckim poprzez wartości chrześcijańskie. Przez wartości typowo polskie jak rodzina i nie wykorzystywanie drugiego człowieka, ale służenie drugiemu człowiekowi” – mówi autor filmu. „I to w tej rodzinie Pileckiego się realizowało” – dodaje.

IMG 0297

Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów  zwany w skrócie Festiwalem Niepokalanów
jest imprezą coroczną, zainicjowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Marii Kolbego 
i Klasztor Ojców Franciszkanów  w Niepokalanowie. Festiwal odbywa się w Polsce od roku 1986 pod patronatem Prymasa Polski i Rady Episkopatu Polski do spraw Środków Społecznego Przekazu. Tradycyjnego wsparcia przy organizacji Festiwalu udziela Ministerstwo Kultury poprzez Polski Instytut Sztuki Filmowej  oraz Telewizja Polska SA. Za główne cele i zadania Festiwalu uważa - coroczne podsumowanie polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu i multimediów, inspirowanego wartościami ewangelicznymi,  wspieranie twórczości filmowej i multimedialnej pozostającej w zgodzie z katolicką nauką społeczną,  poszerzenie wiedzy o formach mediów służących przekazywaniu Dobrej Nowiny,  pomocy w międzynarodowej dystrybucji i wymianie dzieł o podanych wyżej wartościach.

IMG 0309

Nagroda jest już kolejnym ważnym wyróźnieniem dla akcji społecznej "Projekt: Pilecki", która od czterech lat promuje jednego z największych polskcih bohaterów wojennych Witolda Pileckiego. 

- W 2015 roku zdobywa w organizowanym przez Muzeum Historii Polski konkursie tytuł "Historyczne Wydarzenie Roku 2014"

- W 2015 roku film "Pilecki" otrzymał Grand Prix podczas X JUBILEUSZOWEGO POLONIJNEGO FESTIWALU MULTIMEDIALNEGO „POLSKIE OJCZYZNY 2015”

- w 2015 roku Stowarzyszenie Auschwitz Memento zostało nominowane do nagrody "Strażnik Pamięci 2015" w kategorii "Instytucja" za zorganizownaie zbiórki publicznej na produkcję fabularyzowanego dokumentu "Pilecki", popularyzującego losty rtm. Witolda Pileckiego

- w 2015 roku wiceprezes Stowarzyszenia Auschwitz Memento otrzymał nagrodę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu za "popularyzowanie wiedzy o jej patronie, historii miasta Oświęcim

Film "Pilecki" to oczywiście nie koniec działań Stowarzyszenia mających na celu upamiętnienie polskich bohaterów II wojny światowej. Już na początku listopada odbędzie się premiera książki Marcina Dziubka "Niezłomni z oddziału „Sosienki”. Armia Krajowa wokół KL Auschwitz. Nowe spojrzenie" – pierwsza monografia jednego z najbardziej niezwykłych oddziałów Armii Krajowej. Jest efektem wieloletnich badań, poszukiwań świadków, wertowania archiwów w Polsce i za granicą. 

"

Wspomóż Nas

Nasza działalność opiera się o wolontariat i darowizny osób fizycznych.

W tym momencie zbieramy środki finansowe na:

  • powstanie objazdowej wystawy "Niezłomni spod Auschwitz",
  • wydanie książki o bohaterskich żołnierzach oddziału AK "Sosienki", którzy zorganizowali najwięcej ucieczek z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Jeśli popierasz cele Stowarzyszenia Auschwitz Memento wesprzyj nas darowizną poprzez system PayPal. Kliknięcie w powyższy obrazek przeniesie Cię na strony PayPal gdzie można przekazać darowiznę.

Można także wesprzeć Stowarzyszenie poprzez wpłaty na konto bankowe:

Bank Spółdzielczy w Andrychowie O/ Oświęcim
58 8110 1023 2003 0300 3381 0001 z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe” w tytule przelewu a także podaniem adresu mailowego i krótkimi danymi osobowymi, które umożliwią podziękowanie za pomoc w realizacji projektu.

Dziękujemy!

Partnerzy
wejherowo gdynia udskior
fio marszalek malopolski 2 mhp
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wtórna publikacja lub rozpowszechnianie treści publikowanych przez Stowarzyszenie
bez uprzedniej pisemnej zgody Zarządu Stowarzyszenia zabronione.